  • EMSA150040-P6RP-SZ
EMSA150040-P6RP-SZ
advertisement
Manufacturer No:
EMSA150040-P6RP-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-EMSA150040-P6RP-SZ
Step5Bar-code shipping tag
EMSA150040-P6RP-SZ
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    EMSA (6W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    2.52Lx1.59W x 1.18 H 64.0mmx40.5mmx30.0mm
  • Power (Watts)
    6W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level V
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max