  • EMLA350ADA330MF80G
EMLA350ADA330MF80G
advertisement
Manufacturer No:
EMLA350ADA330MF80G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMLA350ADA330MF80G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MLA 33μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 230mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMLA350ADA330MF80G
    Select All
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    230mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    700mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    92mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    230mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Alchip™- MLA
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%