  • EMK42H2H-10.000M
EMK42H2H-10.000M
advertisement
Manufacturer No:
EMK42H2H-10.000M
HK JDW NO:
3402-EMK42H2H-10.000M
Datasheet:
EMK42H2H-10.000M
Step5Bar-code shipping tag
EMK42H2H-10.000M
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Plastic
  • JESD-609 Code
    e4
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    10MHz
    2ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    762μm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm