  • EMK325BJ106KNHT
EMK325BJ106KNHT
advertisement
Manufacturer No:
EMK325BJ106KNHT
HK JDW NO:
782-EMK325BJ106KNHT
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
EMK325BJ106KNHT
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 308
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMK325BJ106KNHT
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.083 2.10mm