  • EMK325ABJ107MM-T
EMK325ABJ107MM-T
advertisement
Manufacturer No:
EMK325ABJ107MM-T
HK JDW NO:
782-EMK325ABJ107MM-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
EMK325ABJ107MM-T
Purchasing and Inquiry
EMK325ABJ107MM-T Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X5R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 16V.
EMK325ABJ107MM-T Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V
EMK325ABJ107MM-T Applications
There are a lot of Taiyo Yuden EMK325ABJ107MM-T applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
EMK325ABJ107MM-T
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.8mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm