  • EMK31H2H-92.000MTR
EMK31H2H-92.000MTR
advertisement
Manufacturer No:
EMK31H2H-92.000MTR
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EMK31H2H-92.000MTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMK31H2H-92.000MTR
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Plastic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    92MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    92MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Output Load
    15 pF