  • EMK042CG820JC-FW
EMK042CG820JC-FW
advertisement
Manufacturer No:
EMK042CG820JC-FW
HK JDW NO:
782-EMK042CG820JC-FW
Datasheet:
EMK042CG820JC-FW
Description:
M 82pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
EMK042CG820JC-FW
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    200μm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm
  • Thickness
    228.6μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±5%