  • EMF212B7105MGHT
EMF212B7105MGHT
advertisement
Manufacturer No:
EMF212B7105MGHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-EMF212B7105MGHT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
M 1μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 13701
Step5Bar-code shipping tag
EMF212B7105MGHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm