  • ELXV100ELL681MJ16S
ELXV100ELL681MJ16S
advertisement
Manufacturer No:
ELXV100ELL681MJ16S
HK JDW NO:
856-ELXV100ELL681MJ16S
Package:
Radial, Can
Description:
LXV 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 825mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2228
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ELXV100ELL681MJ16S
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LXV
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    825mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    84mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    577.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    825mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm