  • ELXM181VSN681MP45S
ELXM181VSN681MP45S
advertisement
Manufacturer No:
ELXM181VSN681MP45S
HK JDW NO:
856-ELXM181VSN681MP45S
Description:
LXM 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.79A 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ELXM181VSN681MP45S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    LXM
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.79A
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.79A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.685A @ 50kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm