  • ELL-8UV6R2N
ELL-8UV6R2N
advertisement
Manufacturer No:
ELL-8UV6R2N
HK JDW NO:
590-ELL-8UV6R2N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELL-8UV6R2N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELL-8UV6R2N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ELL-8UV
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.8mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    3.8mA
  • Inductance
    6.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    16Ohm
  • Current
    660mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    6.1976mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    9.398mm
  • Width
    7.9756mm