  • ELL-6GG470M
ELL-6GG470M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-6GG470M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ELL-6GG470M
Package:
2424
Datasheet:
ELL-6GG470M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELL-6GG470M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2424
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Number of Pins
    2
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    610mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    480mA
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    100kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    400mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    610mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    47 μH
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    1.5748mm
  • Length
    6mm
  • Width
    6mm