  • ELL-5PM8R2N
ELL-5PM8R2N
advertisement
Manufacturer No:
ELL-5PM8R2N
HK JDW NO:
590-ELL-5PM8R2N
Datasheet:
ELL-5PM8R2N
Step5Bar-code shipping tag
ELL-5PM8R2N
  • Series
    M
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.05A
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    8.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    81mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm