  • ELJ-PE12NKF
ELJ-PE12NKF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-PE12NKF
HK JDW NO:
590-ELJ-PE12NKF
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ELJ-PE12NKF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-PE12NKF
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Series
    PE
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    1.3A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Current
    800mA
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    9 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    9
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm