  • ELJ-PA1R0MF2
ELJ-PA1R0MF2
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-PA1R0MF2
HK JDW NO:
590-ELJ-PA1R0MF2
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-PA1R0MF2
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-PA1R0MF2
    Select All
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    85mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    130MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Rated Current-Max
    1.15A
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Published
    2011
  • Series
    PA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.15A