  • ELJ-PA181KF
ELJ-PA181KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-PA181KF
HK JDW NO:
590-ELJ-PA181KF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-PA181KF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-PA181KF
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Series
    PA
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    65mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    180μH
  • DC Resistance (DCR)
    9.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm