  • ELJ-NA68NMF
ELJ-NA68NMF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-NA68NMF
HK JDW NO:
590-ELJ-NA68NMF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-NA68NMF
Description:
Quantity:
In Stock : 1950
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-NA68NMF
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NA
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    400mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    2mm
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Current
    210mA
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    540MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Q Factor
    10
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    400mA
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm