  • ELC-10E822L
ELC-10E822L
advertisement
Manufacturer No:
ELC-10E822L
HK JDW NO:
590-ELC-10E822L
Step5Bar-code shipping tag
ELC-10E822L
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    10E
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    100mA
  • Shielding
    Shielded
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    7mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    8.2mH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • DC Resistance (DCR)
    13.2Ohm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Rated Current-Max
    0.1A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm