  • ELC-08D4R7E
ELC-08D4R7E
advertisement
Manufacturer No:
ELC-08D4R7E
HK JDW NO:
590-ELC-08D4R7E
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
ELC-08D4R7E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELC-08D4R7E
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    4.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    15mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    08D
  • Published
    1998
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%