  • EKYC250ELL822MM30S
EKYC250ELL822MM30S
advertisement
Manufacturer No:
EKYC250ELL822MM30S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EKYC250ELL822MM30S
Package:
Radial, Can
Description:
KYC 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 5664
Step5Bar-code shipping tag
EKYC250ELL822MM30S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KYC
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    8200μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    24mOhm @ 100kHz
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.1535A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.71A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.240 31.50mm