  • EKYB350ELL332MM25S
EKYB350ELL332MM25S
advertisement
Manufacturer No:
EKYB350ELL332MM25S
HK JDW NO:
856-EKYB350ELL332MM25S
Description:
KYB 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.53A 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 441
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKYB350ELL332MM25S
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    KYB
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3.53A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    17mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.6475A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.53A @ 100kHz
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    18mm
  • Height
    18mm
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm