  • EKYB250ELL820ME11D
EKYB250ELL820ME11D
advertisement
Manufacturer No:
EKYB250ELL820ME11D
HK JDW NO:
856-EKYB250ELL820ME11D
Description:
KYB 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 340mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKYB250ELL820ME11D
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2003
  • Series
    KYB
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    340mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    290mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    136mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    340mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm