  • EKY-630ELL821MM25S
EKY-630ELL821MM25S
advertisement
Manufacturer No:
EKY-630ELL821MM25S
HK JDW NO:
856-EKY-630ELL821MM25S
Description:
KY 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.8A 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKY-630ELL821MM25S
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.8A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    24mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.68A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.8A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm