  • EKXJ221ELL680MK20S
EKXJ221ELL680MK20S
advertisement
Manufacturer No:
EKXJ221ELL680MK20S
HK JDW NO:
856-EKXJ221ELL680MK20S
Description:
KXJ 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 475mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKXJ221ELL680MK20S
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    220V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    475mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    475mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.1875A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm