  • EKXG451ELL220ML20S
EKXG451ELL220ML20S
advertisement
Manufacturer No:
EKXG451ELL220ML20S
HK JDW NO:
856-EKXG451ELL220ML20S
Description:
KXG 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 290mA 0.630Dia 16.00mm -25°C~105°C Polar 7.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKXG451ELL220ML20S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2010
  • Series
    KXG
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    290mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    290mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    725mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm