  • EKMQ101ELL330MHB5D
EKMQ101ELL330MHB5D
advertisement
Manufacturer No:
EKMQ101ELL330MHB5D
HK JDW NO:
856-EKMQ101ELL330MHB5D
Package:
Radial, Can
Description:
KMQ 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 130mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKMQ101ELL330MHB5D
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    KMQ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    130mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    130mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    234mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.08 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm