  • EKMM800VSN222MN50T
EKMM800VSN222MN50T
advertisement
Manufacturer No:
EKMM800VSN222MN50T
HK JDW NO:
856-EKMM800VSN222MN50T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
KMM 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.787Dia 20.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMM800VSN222MN50T
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    KMM
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.787Dia 20.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm