  • EKMM3B1VSN331MA25T
EKMM3B1VSN331MA25T
advertisement
Manufacturer No:
EKMM3B1VSN331MA25T
HK JDW NO:
856-EKMM3B1VSN331MA25T
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EKMM3B1VSN331MA25T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Snap in
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    315V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    315V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    35mm
  • Length
    25mm