  • EKMM251VSN331MR25T
EKMM251VSN331MR25T
advertisement
Manufacturer No:
EKMM251VSN331MR25T
HK JDW NO:
856-EKMM251VSN331MR25T
Description:
KMM 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.3A 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMM251VSN331MR25T
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    753mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.3A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.3A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.95A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm