  • EKMM201VSN681MR30S
EKMM201VSN681MR30S
advertisement
Manufacturer No:
EKMM201VSN681MR30S
HK JDW NO:
856-EKMM201VSN681MR30S
Description:
KMM 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.78A 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMM201VSN681MR30S
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    366mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.78A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.78A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.67A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm