  • EKME160ETD471MJC5S
EKME160ETD471MJC5S
advertisement
Manufacturer No:
EKME160ETD471MJC5S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EKME160ETD471MJC5S
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% 5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EKME160ETD471MJC5S
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Length
    12.5mm