  • EH2545TTS-60.000M
EH2545TTS-60.000M
advertisement
Manufacturer No:
EH2545TTS-60.000M
HK JDW NO:
3402-EH2545TTS-60.000M
Step5Bar-code shipping tag
EH2545TTS-60.000M
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    60MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    60MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Supply Current-Max
    50mA
  • Output Load
    10 TTL, 50 pF
  • Output Low Current-Max
    16mA