  • EG-2021CA 174.7031M-CHRAB
EG-2021CA 174.7031M-CHRAB
advertisement
Manufacturer No:
EG-2021CA 174.7031M-CHRAB
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-EG-2021CA 174.7031M-CHRAB
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EG-2021CA 174.7031M-CHRAB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -5°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    EG-2021CA
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SO (SAW)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    174.7031MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    30mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    600μA
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm