  • EG-2001CA 150.0000M-PCZL0
EG-2001CA 150.0000M-PCZL0
advertisement
Manufacturer No:
EG-2001CA 150.0000M-PCZL0
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-EG-2001CA 150.0000M-PCZL0
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC SO 150.0000MHZ CMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EG-2001CA 150.0000M-PCZL0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EG-2001CA
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SO (SAW)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    150MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    50mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm