  • EEH-ZT1H121P
EEH-ZT1H121P
advertisement
Manufacturer No:
EEH-ZT1H121P
HK JDW NO:
590-EEH-ZT1H121P
Package:
Datasheet:
EEH-ZT1H121P
Description:
Cap Aluminum Polymer 120uF 50VDC 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.023 Ohm 2900mA 4000h 125°C Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
EEH-ZT1H121P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    1.408
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Voltage
    50VDC