  • EEA-GA1A220H
EEA-GA1A220H
advertisement
Manufacturer No:
EEA-GA1A220H
HK JDW NO:
590-EEA-GA1A220H
Datasheet:
EEA-GA1A220H
Description:
GA 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 30mA 0.157Dia 4.00mm -55°C~105°C Polar 2.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 6080
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EEA-GA1A220H
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.22
  • Ripple Current @ Low Frequency
    30mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    46.5mA @ 100kHz
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm