  • EE2-24SNUX
EE2-24SNUX
advertisement
Manufacturer No:
EE2-24SNUX
HK JDW NO:
417-EE2-24SNUX
Package:
Datasheet:
EE2-24SNUX
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
EE2-24SNUX
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Coil Resistance
    5.76kOhm
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Switching Voltage
    250VAC 220VDC -Max
  • Coil Current
    4.2mA
  • Must Operate Voltage
    18VDC
  • Contact Rating (Current)
    2A