  • ECX-P25BN-10.000
ECX-P25BN-10.000
advertisement
Manufacturer No:
ECX-P25BN-10.000
HK JDW NO:
226-ECX-P25BN-10.000
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ECX-P25BN-10.000
Step5Bar-code shipping tag
ECX-P25BN-10.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
    Crystal
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Rise Time-Max
    0.25ns
  • Fall Time-Max
    0.25ns
  • Symmetry-Max
    48/52%
  • Max Supply Current
    48mA
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm