  • ECX-P22BN-500.000
ECX-P22BN-500.000
advertisement
Manufacturer No:
ECX-P22BN-500.000
HK JDW NO:
226-ECX-P22BN-500.000
Datasheet:
ECX-P22BN-500.000
Step5Bar-code shipping tag
ECX-P22BN-500.000
  • Frequency Stability
    ±50ppm
    Crystal
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    500MHz
  • Rise Time-Max
    0.25ns
  • Fall Time-Max
    0.25ns
  • Symmetry-Max
    48/52%
  • Max Supply Current
    55mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    500MHz