  • ECX-L27BN-12.288
ECX-L27BN-12.288
advertisement
Manufacturer No:
ECX-L27BN-12.288
HK JDW NO:
226-ECX-L27BN-12.288
Datasheet:
ECX-L27BN-12.288
Step5Bar-code shipping tag
ECX-L27BN-12.288
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    12.288MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Frequency
    12.288MHz
  • Rise Time-Max
    0.5ns
  • Fall Time-Max
    0.5ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Max Supply Current
    18mA
  • Height
    1.7018mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm