  • ECX-H23CM-12.500
ECX-H23CM-12.500
advertisement
Manufacturer No:
ECX-H23CM-12.500
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECX-H23CM-12.500
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ECX-H23CM-12.500
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECX-H23CM-12.500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECSpressCON™ ECX-H
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    12.5MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    12.5MHz
  • Rise Time-Max
    1.5ns
  • Fall Time-Max
    1.5ns
  • Symmetry-Max
    48/52%
  • Max Supply Current
    40mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm