  • ECW-U2332KC9
ECW-U2332KC9
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U2332KC9
HK JDW NO:
590-ECW-U2332KC9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
Description:
ECW-U(C) 3300pF Film Capacitor ±10% 1913 (4833 Metric) Solder Pads 250V-DC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Quantity:
In Stock : 6819
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U2332KC9
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ECW-U(C)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.3mm
  • Case Code (Metric)
    4833
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Length
    4.8mm