  • ECW-U1C334JC9
ECW-U1C334JC9
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U1C334JC9
HK JDW NO:
590-ECW-U1C334JC9
Package:
2416 (6041 Metric)
Datasheet:
ECW-U1C334JC9
Description:
Cap Film 0.33uF 16V PEN 5% (6 X 4.1 X 2mm) SMD 105C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U1C334JC9
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Package / Case
    2416 (6041 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.161W 6.00mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    4.1mm
  • Case Code (Metric)
    6041
    FILM CAPACITOR
  • Voltage
    100V
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm
  • Length
    6mm