  • ECW-H8752HV
ECW-H8752HV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8752HV
HK JDW NO:
590-ECW-H8752HV
Datasheet:
ECW-H8752HV
Description:
ECW-H(V) 7.5nF Film Capacitor 3% Radial 800V-DC Through Hole
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8752HV
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    7.5nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Size Code
    7124
  • Height
    12.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm