  • ECW-H12273HVB
ECW-H12273HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12273HVB
HK JDW NO:
590-ECW-H12273HVB
Datasheet:
ECW-H12273HVB
Description:
ECW-H(V) 0.027μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12273HVB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.354W 23.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    9135
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm
  • Length
    23mm
  • Width
    9mm