  • ECW-H12272JV
ECW-H12272JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12272JV
HK JDW NO:
590-ECW-H12272JV
Description:
ECW-H(V) 2700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 454
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12272JV
    High Frequency, Switching
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE AC (V): 1500
  • HTS Code
  • Capacitance
    2700pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    7mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7128
  • Voltage
    1.25kV
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%