  • ECW-FE2W224QD
ECW-FE2W224QD
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2W224QD
HK JDW NO:
590-ECW-FE2W224QD
Datasheet:
ECW-FE2W224QD
Description:
ECWFE 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 993
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2W224QD
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm