  • ECW-FE2W155K
ECW-FE2W155K
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2W155K
HK JDW NO:
590-ECW-FE2W155K
Datasheet:
ECW-FE2W155K
Description:
ECWFE 1.5μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 956
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2W155K
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
    ECWFE
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm