  • ECW-FD2J334KB
ECW-FD2J334KB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J334KB
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J334KB
Datasheet:
ECW-FD2J334KB
Description:
ECW-F(D) 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J334KB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.260W 17.80mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm