  • ECW-FA2J105JB
ECW-FA2J105JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FA2J105JB
HK JDW NO:
590-ECW-FA2J105JB
Datasheet:
ECW-FA2J105JB
Description:
ECW-F(A) 1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 168
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FA2J105JB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECW-F(A)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.437W 26.00mmx11.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    21.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.835 21.20mm
  • Length
    26mm
  • Width
    11.1mm